Avatud perepäev Psühhobussiga

Aprillis kohtusid TLPK kaunis koolimajas meie nn vanad ja uued koduõppepered, sest koduõppeosakonnas toimus selle õppeaasta viimane perepäev, kuhu ootasime seekord ka uusi huvilisi, kes meiega sügisest liituda plaanivad.

Pered said omavahel tutvuda, järgnesid tegevused lastele ja noortele ja vanematele eraldi. Noorte ülesandeks jäi jaotuda tiimidesse, oma tiimi tutvustada teistele ja seejärel võisteldi Psühhobussi orineteerumises. Samal ajal toimus vestlusring koduõppevanematele, seekord oli teemaks TLPK koduõppe korralduse tutvustus ning koostöö. Koostöö algab suhtest ja sellest, kuidas suhteid tervendada ja hoida, teavad kogenud koduõppepered nii mõndagi. Juttu tuli nn konfliktifaasist, kus täiskasvanu  käitumist käsitletakse oma tegevusvabaduse pii­ramise ja kitsendamisena, kuid samas pole koduõppija veel valmis iseseisvalt vastutama. See vastuolu tekitab vastupanu, mis kantakse üle täiskasvanule. Vastupanu võib olla ka passiivne: hilinemine, vaikimine, info endale hoidmine; hiljem pikad teemavälised sõnavõtud, lahmivad hinnangud ja agressiivsus nii üksteise kui ka täiskasvanu suhtes. Positiivsena tasub seda faasi näha seetõttu, et see on märk sellest, et koduõppija on valmis vastutust hakkama võtma, lootus ennastjuhtiva õppija kujunemiseks. Vanemale soovitaks sellises olukorras: hoidu destruktiivsest jõukatsumisest, aga pea oluliseks arusaamade selget väljendamist ja põhjendamist ning üksteise kuulamist. Ole valmis vastutust jagama, ära ole  üleliia hoolitsev ega ka eralduv, siis on koduõppija valmis iseseisvumiseks.

Järgmiseks kohtume Lõpupaugul ja spordipäeval, muidugi arenguvestlustel ja siis suundume kosutavale puhkusele. Kes soovib uueks õppeaastaks mõtteid koguda, siis augusti lõpus ootame teid retriidile, registreeru siin.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s