Suvine koolitus koduõppehuvilistele

30., 31. juulil ja 1. augustil – kosutav nädalavahetus Tartumaal

Kui plaanid oma lapsega koduõppel alustada või värskendust ja uusi vaatenurki oma koduõppeteekonnal, oled oodatud meie suvisele koolitusele. Pakume koolitust koos võimalusega kohtuda mõttekaaslastega kolme päeva jooksul, saada ideid ja hoogu juurde, et teha plaane edasiseks.

Järjest enamatel peredel on võimalus töötada ja õppida kodus ning lapsevanemate teadlikkus  sellest, kuidas nende lapsed õpivad, on oluliselt suurenenud. Koduõpe on järjest populaarsem  valik vanematele, kes  võtavad vastutuse oma lapse vaimse ja psüühilise arengu eest ning soovivad olla rohkem seotud  oma lapse haridustee kujundamisega. Koduõppepere saab oma väärtustele vastava õpikeskkonna  luua oma lapse jaoks kiiremini ja efektiivsemalt – individuaalne õpitee, õppijakeskne ja koostöine  õppimine, ennastjuhtiv õppija, õppimist toetav tagasi- ja edasisidestamine kui õppeprotsessi  oluline osa, omandatud pädevuste hindamine (teadmiste kontrolli asemel) jt tulevikuhariduse  alustalad on pühendunud koduõppeperele kättesaadav reaalsus. Siiski võib olla koduõppega alustades päris palju küsimusi ja kõhklusi.

Oleme teie jaoks kokku pannud õppeprogrammi, kus on võimalust kuulata miniloenguid koduõppeteemadel, osaleda rühmatöödes, saada nõu ja vastuseid kogenud koduõppevanematelt, aga ka lõõgastuda meeldivas seltskonnas kosutava looduse keskel. Keskendume küsimustele:

• Koduõpe – millest alustada?  

• Kuidas ehitada üles lapse huvidele, tugevustele ja eripärale vastavad lõimitud  õpitegevused?  

• Kuidas toetada enda lapse kujunemist ennastjuhtivaks õppijaks?  

• Kuidas ennast säästa ja ennetada läbipõlemist?  

Kursuse ajakava on siin:

Kohtume reedel, 30.juulil kell 17 kaunis ja äsja remonditud Ilmatsalu Motellis, mis asub järve ääres, võtame paar tundi kohanemiseks ja tutvumiseks – saame matkata, järves ujuda, süüa koos õhtusööki, ja jutustada lõkke ümber. Reedeseks fookuseks: MIKS koduõppel olla. Koduõppe eesmärk; hirmud ja lahendused; identiteedid ja rollid koduõppeperes; meid mõjutavad hoiakud ja väärtused; meie võimed ja oskused; meie käitumine ja tegevus ning keskkonna loomine koduõppe toetamiseks.

17.00 saabumine

17.15-18.45 koolitustegevused 

19.00 õhtusöök

20.00-21.30 koolitustegevused

Lisaks: öömatk, lõke ja eluõpe 🙂

Laupäeval on fookus: KUIDAS koduõpet läbi viia: jutuks tuleb IÕK planeerimine ja elluviimine; õppijast lähtuva õppe kavandamine ja tema hindamine. Peale lõunasööki paljastub koduõppe mitu nägu: külas koduõppevanemad. Vetlusringis ilmneb: Miks, kuidas, mida- millal – ajaplaneerimisest; milleks enesehool, -juhtimine ja -areng; kuidas on võimalik tugivõrgustiku ja kogukonna loomine. Kui järvest ei piisa, saame kasutada sauna ning kümblustünni.

Laupäev, 31.07

10.30-13.45 koolitustegevused  

14.00-15.00 lõunasöök

15.00-18.15 külas staažikad koduõppevanemad

19.00 õhtusöök

Lisaks: saun, kümblustünn, ööujumine ja -jutud

Pühapäeval on fookus sellel, MIDA koduõppe toimiseks teha: motivatsiooni käivitamine ja säilitamine, seda takistavad tegurid. Iseiseisvuse ja koostöö vahekord koduõppes. Deschooling/koolivõõrutus e protsess, mida koolist tulevast mõtlemisest ja käitumisest loobuvad täiskasvanud mingi aja vältel läbivad; kuidas koduõppest mitte kodukooli teha, kuidas märgata õppimist, mis juba toimumas. Kuidas hoida vanema ja lapse vahelist suhet koostöisena. Miks on koduõppijad hästi sotsialiseeritud ja head suhtlejad. Kuidas koduõppes hallata mitut erinevat vanust samaaegselt.

Pühapäev, 1.08

10.30-13.45 koolitustegevused  

14.00-15.00 lõunasöök

15.00-16.30 koolitustegevused

KOOLITUSE TULEMUSENA: eesmärgistad oma lapse koduõppe, mõtestad enda rolli selles, tead, kuidas luua kodust  õpikeskkonda, kus sinu lapsest kujuneb ennastjuhtiv õppija. Õpid märkama oma lapse tugevusi ja  eripärasid ning oskad neid arvestada õppetegevuste kavandamisel ja meetodite valikul.  

KOOLITAJAD: Kadi Künnapuu on täiskasvanute koolitaja ja nõustaja kogemusega ning eripedagoogi taustaga koduõppe  koordinaator, koduõppe osakonna looja Tartu Luterliku Peetri Koolis. Ta on koduõppepere  lapsevanem olnud neli aastat. Irja Toots on tegelenud õppekavauuenduse ja nüüdisaegse õpikäsituse rakendamisega koolikeskkonnas, koolitanud täiskasvanuid, tõlkinud ja toimetanud erinevaid hariduse ja ühiskonna teemalisi raamatuid, koduõppekoordinaator ja kahe poja koduõppevanem.

Anna oma osalemissoovist teada kadi@kynnapuu.com.

Osalustasu on 149.-, sisaldab ööbimise tasu (2 ööd kaheses toas) ja toitlustuse tasu (hommikusöögid; lõuna- ja õhtusöögid, valikus vegan-/ tavamenüü).

Kadi ja Irja

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s