Suvine koolitus koduõppehuvilistele

30., 31. juulil ja 1. augustil – kosutav nädalavahetus Jõgevamaal

Kui plaanid oma lapsega koduõppel alustada või värskendust ja uusi vaatenurki oma koduõppeteekonnal, oled oodatud meie suvisele koolitusele. Pakume koolitust koos võimalusega kohtuda mõttekaaslastega kolme päeva jooksul, saada ideid ja hoogu juurde, et teha plaane edasiseks.

Järjest enamatel peredel on võimalus töötada ja õppida kodus ning lapsevanemate teadlikkus  sellest, kuidas nende lapsed õpivad, on oluliselt suurenenud. Koduõpe on järjest populaarsem  valik vanematele, kes  võtavad vastutuse oma lapse vaimse ja psüühilise arengu eest ning soovivad olla rohkem seotud  oma lapse haridustee kujundamisega. Koduõppepere saab oma väärtustele vastava õpikeskkonna  luua oma lapse jaoks kiiremini ja efektiivsemalt – individuaalne õpitee, õppijakeskne ja koostöine  õppimine, ennastjuhtiv õppija, õppimist toetav tagasi- ja edasisidestamine kui õppeprotsessi  oluline osa, omandatud pädevuste hindamine (teadmiste kontrolli asemel) jt tulevikuhariduse  alustalad on pühendunud koduõppeperele kättesaadav reaalsus. Siiski võib olla koduõppega alustades päris palju küsimusi ja kõhklusi.

Oleme teie jaoks kokku pannud õppeprogrammi, kus on võimalust kuulata miniloenguid koduõppeteemadel, osaleda rühmatöödes, saada nõu ja vastuseid kogenud koduõppevanematelt, aga ka lõõgastuda meeldivas seltskonnas kosutava looduse keskel. Keskendume küsimustele:

• Koduõpe – millest alustada?  

• Kuidas ehitada üles lapse huvidele, tugevustele ja eripärale vastavad lõimitud  õpitegevused?  

• Kuidas toetada enda lapse kujunemist ennastjuhtivaks õppijaks?  

• Kuidas ennast säästa ja ennetada läbipõlemist?  

Esmane ajakava on siin:

Kohtume reedel, 30.juulil kell 17 kaunis turismitalus, võtame paar tundi kohanemiseks ja tutvumiseks – saame matkata, süüa koos õhtusööki ja esitada küsimusi kogenud koduõppevanematest külalistele.

Laupäeval, 31.juulil toimuvad Irja Toots ja Kadi Künnapuu juhendamisel miniloengud ja grupitööd koduõpet puudutavatel teemadel. Ragistame ajusid kell 10.30-13.45 ning 15.00-18.15. Puhata ja mängida saab lõunapausil ning kohvipausidel. Kell 19 taas maitsev õhtusöök heas seltskonnas.

Pühapäeval, 1.augustil jätkame Kadi ja Irja juhendamisel koduõppeteemade lahkamisega kell 10.30-13.45 ning peale lõunasööki võtame kogetu koos kokku kell 15.00-16.30. Seejärel hakkame sättima lahkuminekuks.

Osalustasu on 65.-, sellele lisandub ööbimise tasu (20.-/öö kaheses toas) ja toitlustuse tasu (hommikusöök 6.-, lõuna ja õhtusöögid 10.-). Koolituse lõpliku maksumuse saab igaüks ise kombineerida, sest on erinevaid toitlustusvariante sh köögi kasutamise võimalus.

KOOLITUSE TULEMUSENA: eesmärgistad oma lapse koduõppe, mõtestad enda rolli selles, tead, kuidas luua kodust  õpikeskkonda, kus sinu lapsest kujuneb ennastjuhtiv õppija. Õpid märkama oma lapse tugevusi ja  eripärasid ning oskad neid arvestada õppetegevuste kavandamisel ja meetodite valikul.  

KOOLITAJAD: Kadi Künnapuu on täiskasvanute koolitaja ja nõustaja kogemusega ning eripedagoogi taustaga koduõppe  koordinaator, koduõppe osakonna looja Tartu Luterliku Peetri Koolis. Ta on koduõppepere  lapsevanem olnud neli aastat. Irja Toots on täiskasvanute koolitaja kogemusega koduõppe  koordinaator, koduõppepere  lapsevanem.

Osalejaid on kuni 15. Täpsema informatsiooni asukoha osas saab registreerudes siin. Imelise kohtumiseni!

Kadi ja Irja

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s