Sügisene kursus koduõppest

Koduõpe on järjest populaarsem  valik vanematele, kes  võtavad vastutuse oma lapse vaimse ja psüühilise arengu eest ning soovivad olla rohkem seotud  oma lapse haridustee kujundamisega. Põhjuseks võib olla see, et järjest enamatel peredel on võimalus töötada ja õppida kodus ning lapsevanemate teadlikkus  sellest, kuidas nende lapsed õpivad, on oluliselt suurenenud. 

Koduõppel on palju eeliseid – pere saab oma väärtustele vastava õpikeskkonna  luua oma lapse jaoks kiiremini ja efektiivsemalt – individuaalne õpitee, õppijakeskne ja koostöine  õppimine, ennastjuhtiv õppija, õppimist toetav tagasi- ja edasisidestamine kui õppeprotsessi  oluline osa, omandatud pädevuste hindamine (teadmiste kontrolli asemel) jt tulevikuhariduse  alustalad on pühendunud koduõppeperele kättesaadav reaalsus. 

Siiski võib olla koduõppega alustades päris palju küsimusi ja kõhklusi. Samuti võib juhtuda, et olles mõnda aega koduõppes edukalt toimetanud, selgub, et midagi on vaja muuta, sest muutunud on lapse vanus, keskkond või pere vajadused.

Oleme teie jaoks kokku pannud õppeprogrammi, kus on võimalus lugeda või kuulata artikleid koduõppeteemadel. Oleme teemad järjestanud alustades sügavamatest kihtidest, mis puudutavad meie kui koduõppepere identiteeti, uskumusi, oskuseid ning liigume nö väljapoolt nähtavate kihtideni – tegevused ja õpikeskkonna kujundamine. Lähtume põhimõttest, et probleemilahenduses tasub esmalt arutleda, millises nö kihis probleem on tekkinud (nt tegevustes) ja siis liikuda aste üles või allapoole sellest kihist, milles probleem esineb. 

Vaata meie kursuse infot siin:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s