Koduõppe sügispäev 2020

Sel laupäeval oli ülemaailmne koduõppeperede kohtumine Tartus. Piirangute tõttu saime võõrustada koha peal 20 peret (sh 30 last) ning samapalju peresid mahtus osa saama ekraanide taga.

Kohe koolimajja sisenendes võtsid vanu ja uusi tuttavaid vastu rõõmsad koduõppurid ja mäng sai kiirelt hoo sisse. Vaiksemat nurgakest soovinud külastajate jaoks olime hubaseks teinud ühe klassiruumidest. Soovijad said leiutada ja avastada “Kolme Põrsa avastuskastidega”, niisama meisterdada, mängida, joonistada ning üllatuskülaline Teadlase-Herbert viis seal ka läbi töötoa teemal “Võrratu vesi”. Herberti ja laste vaheline keemia on fotodelt näha:

Koduõppepered said alustuseks teineteisega tutvuda. Selleks puhuks olime katnud kuumade jookidega snäkilaua ajaloolise hõnguga söögisaalis. Pered said väiksemates seltskondades vestleda teemadel, mida osalejad ise olid välja toonud registreerimisvormis hetkel põletavate teemadena. Mõned küsimused said vastuse nagu näha meie e-keskkonnas tehtud ja kohapealolijate rühmatöödest (fotod vasakul tulbas):

Made with Padlet

Enamus täiskasvanutest ja osa lastest suundusid saali saama osa Ene Kulasalu koolitusest. Ene Kulasalu on Avatud Meele Instituudi juhtivkoolitaja, superviisor, nõustaja. Ta tegi meile koolitust teemal
“KUIDAS MÕJUTADA LAPSE VASTUTUSTUNNET JA MOTIVATSIOONI TAGASISIDEVESTLUSE ABIL?” Koolitusel oli võimalik nii ruumis kui Zoomis omavahelise arutelu ja tegevuste abil selgeks saada, mis on motivatsioon ja kuidas seda toetada; millised on kaasaegsed arusaamad intelligentsusest ja õppimisest; kuidas anda tagasisidet õppijale, kuidas tunnustada. Samal ajal sai söögisaalis soovi korral niisama juttu puhuda ja einestada.

Söögisaalis toimus taaskasutuslaat, vanad head mängud ja raamatud said uue võimaluse uue koduõppija käes. TLPK koduõppijate Facebook grupis on võimalus taas uuele ringile anda õppematerjale. Nagu ikka, oli ka koduõppijatel endil võimalik viia läbi töötube ja seekord rõõmustas meid Petra ning õpetas tegema õhupalliloomi.

Tänan korraldajaid, abilisi ja tulijaid-olijaid, uute imeliste kohtumisteni!

2 Comments

 1. Kadi Künnapuu ütles:

  Reblogged this on MTÜ Eesti Koduõppe Keskus.

  Meeldib

  1. Reili Kang ütles:

   Väga meeldis, hea koolitus.

   Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s