Individuaalse arengu toetamise meetmed 3.tasemel.

Et õpilaste võimekus on erinev, siis on oluline õppetöö läbi viia selliselt, et tagatakse arenguvõimalused kõigile õpilastele. Seejuures on tugimeetmed jaotatud kolmeks tasandiks. 

I tasandi (vaata postitust) ja II tasandi (vaata postitust)tegevused toimuvad koolis, kuid III tasandi tegevused hõlmavad tegevusi arenguliste ja hariduslike erivajadustega lastega pärast täiendavaid uuringuid väljaspool haridusasutust.

Kui koolis rakendatud tugiteenused ei osutunud tulemuslikuks, viiakse läbi täiendav uuring, mis  toimub valdavalt meditsiiniasutuses arstide osalusel. Uuringu tulemused on aluseks kooli õppenõukogule õpilase nõustamiskomisjoni suunamiseks. Nõustamiskomisjoni soovituste alusel jätkub eriõpetuse ja tugiteenuste rakendamine tavaklassis või eriklassis või vastava spetsiaalsusega erikoolis, individuaalõppes või tervislikel põhjustel koduõppe tingimustes.  Tervislikel põhjustel koduõppe puhul kindlustab kool õpilasele sobivas keskkonnas vähemalt 8 individuaalset ainetundi nädalas.

Nõustamiskomisjoni pädevuses on ka õppimise soovitamine põhikooli lihtsustatud või  toimetuleku õppekava järgi ning eeldatavate õppetulemuste vähendamine õppekava piires (nt 6.kl õpilane õpib ainult matemaatikat IÕK järgi ja 3.kl tasemel).

2 Comments

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s